GRUPA III
Plan na listopad 2017
2 listopada 2017

Nasze zabawki

samochody – lalki – misie

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO–DYDAKTYCZNE NA M-C LISTOPAD 2017 /dzieci 3-letnie/

 • Jakie zabawki lubią dziewczynki, a jakie chłopcy?
 • Dlaczego mamy swoje ulubione zabawki?
 • Jakie samochodziki podobają się nam najbardziej?
 • W jakich zabawach używamy małych aut, a w jakich dużych?
 • Dlaczego samochody jeżdżą?
 • Jakie zasady obowiązują w czasie zabaw samochodami?
 • Jakie samochody wydają specjalne odgłosy?
 • Jak wyglądają lalki?
 • Jak nazywają się części schematu postaci lalki?
 • Jak bawimy się lalkami?
 • Jak można zorganizować przyjęcie dla lalek?
 • Dlaczego dzieci kochają misie?
 • Dlaczego misie są miłe?
 • Jakie zabawy lubią misie?
 • Dlaczego miś jest przyjacielem dzieci?

Poprzez zabawy dydaktyczne, tematyczne, ruchowe, taneczne, pantomimiczne, teatralne, plastyczne będziemy porównywać wielkości samochodów, lalek, misiów oraz wyszukiwać podobieństwa i różnice w wyglądzie; poznawać zasadę działania pojazdów; słuchać odgłosów samochodów i je rozpoznawać; stosować zasady ruchu drogowego w zabawie; utrwalać schemat budowy ciała na przykładzie postaci lalki i misia; ćwiczyć umiejętność kreślenia koła oraz linii prostych, właściwego trzymania przyborów plastycznych: kredki, pędzla; podejmować próby posługiwania się nożyczkami; doskonalić samodzielność; korzystać z różnych form ruchu.