JADŁOSPIS
Jadłospis 13.11.2018-16.11.2018
9 listopada 2018
PONIEDZIAŁEK 12.11.201 dzień wolny w związku ze 100leciem Niepodległej Polski
ŚNIADANIE OBIAD PODWIECZOREK
 

 

   
II ŚNIADANIE
 
Alergeny występujące w daniach: 1,3,  7, 9
WTOREK 13.11.2018
ŚNIADANIE OBIAD PODWIECZOREK
Kanapka z serem żółtym i pomidorem, kawa inka Zupa brokułowa, Indyk pieczony w sosie własnym, kasza orkiszowa, surówka z ogórka kiszonego i groszku z cebulką, kompot owocowy Sałatka owocowa z ryżem , komosą ryżową i bitą śmietaną, woda
II ŚNIADANIE
Migdały
Alergeny występujące w daniach:1, 7, 9
ŚRODA 14.11.2018
ŚNIADANIE OBIAD PODWIECZOREK
Płatki orkiszowe na mleku, kanapka z szynką dziadka i białą rzepą Zupa krem z selera z grzankami (vege), pulpety z indyka i soczewicy w sosie pomidorowym, kasza kus kus, brukselka gotowana, kompot owocowy Kanapka na ciepło z serem żółtym i pomidorem, posypana ziołami. Melisa, zielony grejfrut

 

II ŚNIADANIE
Sok jabłko- malina
Alergeny występujące w daniach:1, 3 , 7, 9
CZWARTEK 15.11.2018
ŚNIADANIE OBIAD PODWIECZOREK
  Kanapka z pasztetem sojowym i ogórkiem, kakao Zupa ogórkowa, krokiety z jajkiem i pieczarkami, sałata lodowa z papryką w sosie sałatkowym, woda  z miodem i cytryną Frankfurterka na ciepło z sosem pomidorowym, ciabatka z masłem, winogrono
II ŚNIADANIE
jabłko
Alergeny występujące w daniach:1, 3 ,6, 7, 9
PIĄTEK 16.11.2018
ŚNIADANIE OBIAD PODWIECZOREK
Płatki żytnie na mleku, kanapka z szynką wiejską i rzodkiewka Grupa Pszczółki- „Szwedzki stół”- samodzielne komponowanie kanapek Zupa grochowa, ryba po grecku na liściu sałaty, ziemniaki z natką, kompot owocowy Ciasto jogurtowe własnego wyrobu, napój kokosowy, mandarynka
II ŚNIADANIE
kalarepka
Alergeny występujące w daniach:1, 3, 4, 7, 9
*Jadłospis może ulec zmianie. Prawa autorskie: Przedszkole nr 273, Warszawa

 

Font Resize
Wysoki kontrast