AKTUALNOŚCI
Angielski – propozycje zabaw
20 maja 2020

PROPOZYCJE ZABAW NA DYWANIE, CZĘŚĆ 2

 

1) Zabawa w zbieranie obrazków z podłogi – dla wszystkich grup wiekowych

Lider zabawy rozkłada na podłodze figurki, karty obrazkowe, wycięte obrazki lub samodzielnie wykonane rysunki dziecka z jednej kategorii np. pojazdy (planes, cars, trains, bikes, boats, ships, rockets), zwierzęta domowe, zwierzęta morskie. Lider wydaje polecenie: Collect planes! albo Give me planes!/ Bring me planes! Uczestnicy biegną zbierać odpowiednie pojazdy (samoloty) z dywanu. Potem przeliczają z liderem, ile komu udało się zebrać (używając zwrotu: I’ve got…). Następnie nauczyciel wydaje inne polecenie: Collect cars! albo Give me cars!/ Bring me cars! Zadaniem dzieci jest zebrać wszystkie leżące na dywanie samochody. Uczestnicy wracają do lidera i podają, ile mają aut i w jakim kolorze.

 

 

2) Rock, scissors, paper – dla wszystkich grup wiekowych

Rock, scissors, paper – angielskojęzyczna wersja zabawy pt. Kamień, nożyce, papier

  1. a) https://www.youtube.com/watch?v=P65yE_EXLd8 – wersja ze zwierzątkami
  2. b) https://www.youtube.com/watch?v=3noL0nBOD4M – wersja z postaciami, zabawkami, pojazdami, jedzeniem
  3. c) https://www.youtube.com/watch?v=lvI12tC7zro – wersja z kolejnymi zwierzątkami

 

Wstęp do gry:

Podczas słuchania piosenek „Rock, scissors, paper” po raz pierwszy, uczestnicy zgadują widząc gesty np. o jakie zwierzę chodzi. Potem kalambury – uczestnicy mają za zadanie sami pokazywać te gesty, a reszta graczy próbuje zgadnąć, że chodzi np. o rabbit – królika.

Zanim rozpocznie się gra w parach, uczestnicy powtarzają gesty bohaterów piosenek i mówią wspólnie rymowankę z piosenki:

Rock, scissors, paper,

Rock, scissors, paper,

1, 2, 3…

Play with me!

Gra: Lider dzieli uczestników na pary. Każda para dostaje pojemniczek/ kubek plastikowy               i po np. 8 korków/ nakrętek w dwóch kolorach (4 w danym kolorze dla jednego z graczy, 4 w innym – dla drugiego). Uczestnicy śpiewają piosenkę ponownie:

Rock, scissors, paper, rock, scissors, paper, 1, 2, 3… Play with me!

Na te słowa uczestnicy pokazują któryś z gestów: kamień, nożyce lub papier. Gracz z pary, który wygra, wrzuca do kubka nakrętkę w swoim kolorze. Na koniec wszyscy liczą nakrętki i sprawdzają kto wygrał.

 

Bawcie się dobrze!

Olga Jankowska

Font Resize
Wysoki kontrast