BIEDRONKI 2018-2019

My jesteśmy biedroneczki,
Mamy skrzydełka w czarne kropeczki.
Na łące lubimy spędzać czas,
Tam zawsze możesz spotkać nas.

Nauczyciele grupy
Dominika Olechno
Małgorzata Godlewska
Pomoc nauczyciela
Pracownik obsługi
Jolanta Nowak

Jesteśmy Biedroneczki, co mają czerwone kubraczki w czarne kropeczki – a pani nas zapewnia, że jesteśmy najpiękniejsze. A tak na serio jesteśmy jedną z najmłodszych grup w przedszkolu, ale szczęście mamy wyjątkowe, bo swoją salę mamy na piętrze obok starszaków – a to już coś! Są z nami: pani Basia, pani Dominika i pani Ania i ciągle się przkomarzają, która lubi nas bardziej.

Pierwsze tygodnie były dla nas trudne, ale teraz już wszystko się nam podoba i nawet w „Misiach” po szesnastej jest fajnie. Nasze chodzenie do przedszkola jest bardzo podobne do chodzenia naszych rodziców do pracy – to przecież tak, jak byśmy mieli swoją pracę. A to oznacza, ze jesteśmy potrzebni dla wszystkich ludzi. Mamy wiele zasad w naszej grupie i przestrzegamy ich, bo wtedy wszystko odbywa się bez zakłóceń i wiemy dokładnie co jest dla nas dobre, a czego robić nam nie wolno. Codziennie robimy coś ciekawego: bawimy się zabawkami, pracujemy, śpiewamy, tańczymy, organizujemy sportowe zabawy oraz uczymy się języka angielskiego. Bardzo lubimy „gimnastykę buzi i języka” oraz zajęcia z pantomimy, na których nie trzeba mówić lecz tylko pokazywać miną, gestami i ruchem ciała. Najwięcej radości daje nam pobyt w sali zabaw oraz w ogrodzie przedszkolnym, do którego wychodzimy jak tylko nie pada deszcz.

Bardzo się lubimy, dużo rozmawiamy, zwracamy się do siebie po imieniu, pomagamy sobie wzajemnie, troszczymy się o samopoczucie swoje i kolegów, dużo się śmiejemy, podziwiamy wzajemnie swoje nowe umiejętności i zawsze wyjaśniamy wszelkie spory. Już chyba jesteśmy pewni, że w przedszkolu jest miło i ciekawie.