BIEDRONKI

My jesteśmy biedroneczki,
Mamy skrzydełka w czarne kropeczki.
Na łące lubimy spędzać czas,
Tam zawsze możesz spotkać nas.

Nauczyciele grupy
Barbara Osińska
Marzena Ostrowska
Pomoc nauczyciela
Dominika Bukaty
Pracownik obsługi
Anna Rybicka

Jesteśmy Biedroneczki, co mają czerwone kubraczki w czarne kropeczki – a pani nas zapewnia, że jesteśmy najpiękniejsze. A tak na serio jesteśmy jedną z najmłodszych grup w przedszkolu, ale szczęście mamy wyjątkowe, bo swoją salę mamy na piętrze obok starszaków – a to już coś! Są z nami: pani Basia, pani Dominika i pani Ania i ciągle się przkomarzają, która lubi nas bardziej.

Pierwsze tygodnie były dla nas trudne, ale teraz już wszystko się nam podoba i nawet w „Misiach” po szesnastej jest fajnie. Nasze chodzenie do przedszkola jest bardzo podobne do chodzenia naszych rodziców do pracy – to przecież tak, jak byśmy mieli swoją pracę. A to oznacza, ze jesteśmy potrzebni dla wszystkich ludzi. Mamy wiele zasad w naszej grupie i przestrzegamy ich, bo wtedy wszystko odbywa się bez zakłóceń i wiemy dokładnie co jest dla nas dobre, a czego robić nam nie wolno. Codziennie robimy coś ciekawego: bawimy się zabawkami, pracujemy, śpiewamy, tańczymy, organizujemy sportowe zabawy oraz uczymy się języka angielskiego. Bardzo lubimy „gimnastykę buzi i języka” oraz zajęcia z pantomimy, na których nie trzeba mówić lecz tylko pokazywać miną, gestami i ruchem ciała. Najwięcej radości daje nam pobyt w sali zabaw oraz w ogrodzie przedszkolnym, do którego wychodzimy jak tylko nie pada deszcz.

Bardzo się lubimy, dużo rozmawiamy, zwracamy się do siebie po imieniu, pomagamy sobie wzajemnie, troszczymy się o samopoczucie swoje i kolegów, dużo się śmiejemy, podziwiamy wzajemnie swoje nowe umiejętności i zawsze wyjaśniamy wszelkie spory. Już chyba jesteśmy pewni, że w przedszkolu jest miło i ciekawie.