PSZCZÓŁKI

KOTKI

GRUPY

O PRZEDSZKOLU

Przedszkole nr 273 w Warszawie zostało założone w 1975 roku.

Jesteśmy przedszkolem zlokalizowanym na terenie Dzielnicy Wola przy ul. Jana Olbrachta 28. Placówka mieści się w wolnostojącym, jednopiętrowym budynku otoczonym dużym ogrodem wyposażonym i dostosowanym do potrzeb rekreacyjnych naszych wychowanków.

W przedszkolu jest pięć grup, do których uczęszcza 125 dzieci. Zajmujemy się dziećmi w wieku 3 - 5 lat. Dążymy do stworzenia przedszkola środowiskowego, w którym na pierwszym miejscu stawiamy dobro naszych wychowanków i ich indywidualne potrzeby. Oferujemy kolorowe, bezpieczne sale, w tym salę gimnastyczną oraz dodatkową, bogato wyposażoną salę zabaw, gdzie w niepogodę zamiast wyjścia do ogrodu dzieci mogą pozbyć się nadmiaru energii. Do dyspozycji przedszkolaków są samochody, zjeżdżalnie, basen z piłkami  oraz domek.W sali gimnastycznej dzieci pod fachową opieką doskonalą sprawność fizyczną i umiejętności rytmiczne. Naszą chlubą jest piękny, zielony, wyposażony ogród, w którym dzieci nie mają czasu się nudzić. Poprzez kontakt z naturą dzieci zdobywają wiedzę o otaczającym świecie oraz kształtują wrażliwość na piękno przyrody.

Naszym przedszkolakom proponujemy udział w różnego rodzaju wycieczkach, uroczystościach, koncertach muzycznych, przedstawieniach teatralnych inspirujących do zabaw twórczych.

Zapewniamy miłą, rodzinną atmosferę, poczucie bezpieczeństwa, akceptacji i szacunku, ciekawe, twórcze propozycje działań i zabaw. Rodziców traktujemy jak sprzymierzeńców, partnerów i przyjaciół, z którymi razem dbamy o dobro dzieci.

DYREKTOR - mgr MARZENA OSTROWSKA

Nauczyciele: